Çocuk Diş Doktoru

Çocuk Diş Hekimi için InIstanbul Diş Kliniği'nden şimdi bir randevu alın. Pazar günleri açığız!

Component 10 – 1
Component 10 – 1
Component 10 – 1

Sağlıklı Dişler Çocuğunuzun Yaşam Kalitesini Artırır, Bedensel ve Ruhsal Gelişimine Olumlu Katkı Sağlar

Çocuklarda diş tedavisi

Süt dişlerinin önemi göz ardı edilmeyecek kadar fazladır. Çünkü süt dişlerinin sağlıklı bir şekilde çıkması ve çekilmesine kadar geçen zaman dilimi çene yapısını belirler. Onların ileride sağlıklı bir çene yapısına ve sağlıklı dişlere sahip olmasını istiyorsanız, küçük yaştan diş sağlığına önem vermelisiniz.

Süt dişleri çiğneme fonksiyonunu yerine getirir. Bu hareketler ile çenenin gelişmesi doğru orantılı olarak artar.

Dentiste Pédiatrique

Kompomer Dolgular

Çocukların diş tedavilerinde sıklıkla kullanılan diş dolgusu tipleridir. Yapısında hem cam iyonomer (GIC) hem de kompozit dolgu özellikler taşımaktadır. Dentin oluşumunu normal dolgulara göre daha güçlü bir şekilde tetikler. Çocuk diş hekimleri bu yöntemi oldukça tercih etmektedir.

Süt dişleri çiğneme fonksiyonunu yerine getirir. Bu hareketler ile çenenin gelişmesi doğru orantı olarak artar.

Çocuk Diş Kanal Tedavisi

Çocuğunuzun süt yada genç daimi dişi dişin canlı dokularını enfekte edecek kadar çürümüşse kanal tedavisi uygulanması gerekebiliri. Çocuk diş kanal tedavisi, çocuk diş pulpa odası ve kanal-kök yapısının yetişkin dişlere göre oldukça farklı olması sebebiyle daimi diş kanal tedavisi işlemlerinden ayrılmaktadır. Pulpatomi, Pulpektomi, Apeksifikasyon ve daha birçok daimi diş restorasyonlarında uygulanmayan rejeneratif tedavi yalnızca bir çocuk diş hekimi tarafından gerçekleştirilmelidir

Süt dişleri ve azı dişlerin bir arada olduğunu karma dönemlerde, süt dişinin yüzeyindeki bir çürük yakınındaki azı diş üzerinde tehlike yaratır.

Yer Tutucular

Yer tutucular, erken dökülen süt dişinin yerini korumak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yer tutucular o boşluğun başka bir diş tarafından doldurmasını engellemek için, o boşlukları gelecek diş için hazırlar. Bu şekilde arkadan gelecek devamlı dişler sağlıklı bir şekilde çıkar. Sabit ve hareketli apareyler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hareketli yer tutucu apareyler takıp çıkarılabilen apareylerdir ve tek taraflı diş eksikliğinde kullanılır. Sabit yer tutucu apareyler ise sadece hekim tarafından takıp çıkarılabilen aparey çeşididir ve çift taraflı diş eksikliğinde kullanılır.

Sağlıklı Dişler Çocuğunuzun Özgüvenle Gülümsemesini Sağlar

Fissür Örtücü

Fissür aslında, azı dişlerinin çiğneme yüzeyindeki çıkıntılı yerdir. Buralara diş fırçası giremediği için yeterince temizlenememektedir. Fissür örtücü ise oradaki boşlukları kapatmaya yarayan bir maddedir. Uygulanması kesinlikle ağrısızdır ve bu yüzden herhangi bir anestezi uygulanmaz. Üç yaşından itibaren bütün çocuklara, istisnai bir durum olmadığı sürece uygulanabilir. Kesinlikle etkili bir korunma yöntemidir.

Süt dişleri konuşma ve fonasyon üzerinde oldukça etkilidir. Konuşmanın düzgün gelişimi süt dişlerine bağlıdır.

Kırık Diş, Sarsılmış Diş, Sallanan Diş ve travma tedavileri

Çocuğunuzun herhangi bir darbe, düşme, çarpma yada travma sonucu diş yada dişlerinde kırılma, çatlama, morarma, sallanma , kısmı yada tamamen soketinden çıkma gibi sorunlarını splint, reimplantasyon ve kemoterapik çocuk diş hekimliği yöntemleri aracılığıyla tedavi edilebilmektedir.

Tanışalım

Klinik InIstanbul'a gelin
Biz Tam Buradayız!


Component 10 – 1

Adres


Adnan Kahveci Mahallesi, Kurtulus Caddesi No:3

Beylikdüzü/ ISTANBUL