24/7

Canlı Destek


Başla

Dental İmplant

Diş İmplantları
Clinic InIstanbul

Bizi arayın, Kliniğimizi Ziyaret edin
implant Tedavinize Hemen Başlayın!

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları ve diğer tedavi ücretlerinın TDB yönetmeliğince kamuya açık alanlarda paylaşılması yasaklanmıştır.

İmplant tedavisi, implant fiyatları ve kliniğimizde gerçekleşen diğer tüm uygulamalar hakkında bilgi almak için bize telefon, e-mail, yada whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

İmplant Nedir?

İmplant, herhangi bir sebeple yitirilmiş dişlerin fonksiyon ve estetiğini geri kazanmak amacıyla hastanın çene kemiğine yerleştirilen suni diş köküdür. Genellikle titanyum malzemeden üretilir.

İmplant Tedavisi her Hastada Uygulanabilir mi?

İmplant operasyonuna başlanmadan önce hastamızın implant için uygun bir aday olması gerekir.

Bazı sistemik rahatsızlıklar çok genç yada çok yaşlı hastalar, çene kemiği miktarı, dişeti sorunları mevcut ağız içi patolojiler gibi faktörler bu uygunluğun belirlenişindeki önemli faktörlerdir.

İmplant Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemesi için implantın yerleştirileceği bölge yada bölgelere lokal anestezi yapılır.

Anestezi etkisini göstermeye başladıktan sonra ( yaklaşık 3-5 dakika) implantın konumlanacağı diş eti cerrahi olarak açılır.

Diş eti açıldıktan sonra çene kemiği oraya gelecek olan implantın boyutuna uygun olarak delinir..

Çene kemiğinde açmış olduğumuz bu deliğe implant yerleştirilir. Yeterli stabilizasyon sağlandıktan sonra işlem yapılan bölge kapatılır..

Böylece implantın çene kemiğine yerleştirilme işlemi tamamlanmış olur. Bir sonraki aşama olan implant üst yapılarının implanta adapte edilme işlemi için beklenmeye başlanır.

İmplant Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisinin cerrahi aşaması yapılacak implant adedi ve çıkabilecek komplikasyonlora göre değişkenlik göstermekle beraber 1-2 seansta tamamlanabilir.

Bundan sonra implant üstü aşamasına geçilebilmesi için implantın çene kemiğiyle kaynaşması için ortalama 3-4 ay beklenilmesi gerekir.

İmplant, çene kemiğiyle kaynaştıktan sonra implant üst yapıları adımına geçilir. Bu aşama da ortalama 2 hafta sürmektedir.

Bununla beraber all on 4, lazer cerrahisi gibi yöntemler veya kemik oluşumunu teşvik eden titanyum implantın üzerine dahil edilen kılıflar implant sürecini 1 güne kadar indirebilmektedir..

.

Hadi Tanışalım!

Come to Our Dental Clinic
We Are in Istanbul


Component 10 – 1

Adres


Adnan Kahveci Mahallesi, Kurtulus Caddesi No:3

Beylikdüzü/ ISTANBUL
TÜRKİYE