Ortodonti Uygulamaları

Klinik InIstanbul'da Ortodonti'deki tüm modern uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Pazar günleri açığız. Uzm. Dr. Ebru Çetin'den hemen randevu alın!

Component 10 – 1
Component 10 – 1
Component 10 – 1

Ortodontik Tedavi Dişsel ve İskeletsel Bozuklukları Dişlerinizi Koruyarak Düzeltir

Ortodonti tedavisi nedir

Ortodontik tedavi, alt ve üst çenede meydana gelen bozuklukları gidermeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Pek çok il ve ilçede olduğu gibi ortodonti Beylikdüzü diş klinikleri, diş sağlığı merkezi ve Beylikdüzü ortodonti tedavisi içeren polikliniklerde yapılmaktadır. Ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemli olup her yaştan insana uygulanabilmektedir.

Diş teli tedavisi diş dokunuzu koruyarak ona estetik bir görüntü katar.

Ortodontik tedavi kimlere yapılır?

Ortodontik tedavi için herhangi bir yaş sınırlaması ya da başka bir engel bulunmamaktadır. Ortodonti kapsamına giren herhangi bir problem yaşayan her birey bu tedaviyi olabilmektedir. Çocuk ortodonti ve çocuk ağız sağlığı ve çene cerrahisi alanında uzman doktorlarımız dilerseniz size yardımcı olabilmektedir.

Ortodonti Tedavisi Tüm yaş gruplarına uygulanabilir

Ortodontik tedavi nasıl yapılır?

Ortodontik tedavi süreci öncelikle hazırlık yapılarak başlanır. Dişlerde çürük ya da benzeri problemler ya da diş etlerinde herhangi bir sorun varsa tedavisi yapılır. Daha sonrasında diş hekiminin teşhisleri ve tedavi planlaması üzerine bir süreç belirlenir.

Tedavinin işleyiş süreci her hastada farklılık gösterebilmektedir. Teşhisin doğru ve sağlıklı yapılabilmesi için çeşitli röntgen, ölçüm ve benzeri analizler sağlanır. Tedavi süreci netleştikten sonra diş telleri takılır.

Doğru Yapılmış Bir Ortodonti Tedavisi Diş ve Çevere Dokularına Zarar Vermez

Sabit ve hareketli apareyler nelerdir?

Aparey, aygıt anlamına gelir. Sabit ve hareketli apareyler ortodontik tedavi süresince kullanılan aygıtlardır. Kullanım alanları hastaya ve teşhise göre farklılıklar gösterir. Ağız içinde ve dışında kullanılan çok çeşitli apareyler bulunmaktadır.

Sabit apareyler diş hekimi tarafından yerleştirilen ve çıkarılan aygıtlardır. Hareketli apareyler ise kişinin kendi kendine takıp çıkarabildiği aygıtlara denmektedir. Hastanın hangisini kullanacağı diş hekimi tarafından belirlenmekte, bazı durumlarda iki tür aparey de gerekebilmektedir.

Diş Dizilim Bozukluklarının Ortodonti ile düzeltilmesi gülüşünüze özgüven katar.

Metal ve seramik braketler nelerdir?

Metal braketler, ortodontik tedavilerde çok sık kullanılan bir türdür. Dişin üst kısmına yapıştırılarak kullanılır ve oldukça fazla tercih edilmektedir. Metal braketler gri renkte iken seramik braketler şeffaf ya da diş ile aynı renktedir ve estetik bir kaygı sebebi ile tercih edilebilir.

Seramik Braketler ile Invisalign'ın estetiğini ve metal braketlerin gücünü birleştirin

Dentiste Pédiatrique

Ortodontik tedavi ne kadar sürer?

Tedavi süreci hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Çünkü hastanın yaşı, çene ve diş yapısı gibi faktörler söz konusudur. Ortodontik sorunun şiddetine göre tedavi süreci de uzun ya da kısa olabilir. Bu noktada en önemli unsur, sürekli bir ağız ve diş sağlığı için tedaviye başlanıldıktan sonra randevuları aksatmamak ve ortodontistin uyarılarını dikkate almaktır. Diş tedavime hemen başlayabilir miyim? Ağız ve dişlerde herhangi bir başka problem olmadığı sürece tedaviye hemen başlanılabilir. Ancak eğer öncesinde diş ağrısı, sürekli ağız kokusu, dolgu, kanal tedavisi, diş eti hastalıkları ve benzeri müdahaleler gerektirecek bir durum diş ve çene için söz konusu ise öncelikle bunların halledilmesi gerekmektedir.

Rencontrons-nous!

Vous êtes les bienvenus dans notre clinique dentaire
On est une clinique dentaire à Istanbul


Component 10 – 1

Adres


Adnan Kahveci Mahallesi, Kurtulus Caddesi No:3

Beylikdüzü/ ISTANBUL
Turkey